Trenčiansky kraj pozná TOP v cestovnom ruchu

Trenčiansky kraj pozná TOP v cestovnom ruchu

Už po jubilejný piatykrát vybrala porota odborníkov v cestovnom ruchu za Trenčiansky kraj tých najlepších, ktorí sa výrazne pričinili o skvalitňovanie služieb a rozvoj cestovného ruchu v Trenčianskom kraji v roku 2021. Informovala o tom Krajská organizácia cestovného ruchu (KOCR) Trenčín región.

Ako v predchádzajúcich ročníkoch bolo ocenených 5 kategórií. TOP ubytovacie zariadenie, osobnosť cestovného ruchu, TOP inovácia v cestovnom ruchu, TOP turistický produkt a zariadenie prístupné pre ťažko zdravotne postihnutých (ŤZP).

Trenčiansky kraj oceňuje poctivú prácu a motivuje

Pri svojom hodnotení zvažuje komisia množstvo atribútov. Ocenenie TOP ubytovacie zariadenie nemusí vždy získať iba luxusné ubytovacie zariadenie s najvyššou úrovňou poskytovaných služieb. „Jedným z hlavných cieľov súťaže je prostredníctvom ocenenia ohodnotiť poctivú prácu a snahu podnikateľov či subjektov v cestovnom ruchu. Rovnako dôležitá je aj ich schopnosť prispôsobiť sa momentálnej situácii v cestovnom ruchu,“ uviedol predseda KOCR Trenčín región Juraj Gerlici.

TOP rekreačné zariadenie Rybník Horná Mariková – Modlatín

V súlade s myšlienkou súťaže sa TOP ubytovacím zariadením za Trenčiansky kraj stalo rekreačné zariadenie Rybník Horná Mariková – Modlatín. Areál Rybník sa nachádza v obci Horná Mariková v blízkosti pohoria Javorníky. Ubytovanie poskytuje v drevenicových bungalovoch, nachádzajúcich sa v upravovanom a plne vybavenom areáli. Návštevníkom je k dispozícii multifunkčné ihrisko so športovými potrebami, ohniská, grily či dokonca fínska sauna s kaďou. Súčasťou areálu je aj mini zoo s hospodárskymi zvieratami, čo ocenia najmä rodiny s deťmi.

Tento rok sme k nominácii ubytovacieho zariadenia pristúpili trochu inak. Snažili sme sa, aby sme sa prispôsobili aktuálnej situácii v cestovnom ruchu. Prevažnú väčšinu návštevníkov Horného Považia tvoria najmä rodiny s deťmi a domáci turisti cestujúci za prírodou. Chceli sme takto poukázať na kvalitné ubytovanie, výborné služby a prvotriednu starostlivosť majiteľov o areál, “ objasnila riaditeľka Oblastnej organizácie cestovného ruchu (OOCR) Región Horné Považie Anna Kardošová.

Osobnosťou cestovného ruchu za Trenčiansky kraj sa stal Jozef Tomík, ktorý dlhodobo stojí v čele sokoliarskej skupiny Hieraaëtus v Bojniciach, ktorá sa angažuje nielen v regióne horná Nitra, ale aj v celom kraji. Okrem organizácie vystúpení v areáli nad zámkom Bojnice sa angažuje vo väčšine podujatí či aktivít v Bojniciach a okolí ako moderátor, organizátor alebo vystupujúci.

TOP inováciou aplikácia Hrady 3D

Za TOP inováciu porota vyhodnotila mobilnú aplikáciu Hrady 3D, ktorej obsahom je rozšírená realita na Trenčianskom hrade, konkrétne v Barborinom paláci. Aplikácia zatraktívňuje a modernizuje ponuku služieb hradu, vďaka čomu priláka množstvo návštevníkov vyhľadávajúcich inovácie a moderné technológie. O vytvorenie aplikácie sa zaslúžila KOCR Trenčín región.

Momentálnu situáciu v cestovnom a schopnosť prispôsobiť sa odzrkadľuje aj TOP turistický produkt v cestovnom ruchu, ktorým sa stal produkt Kúpeľov Trenčianske Teplice, kúpeľný pobyt s názvom Post Covid Medical. Ide o pobyt pre relaxáciu a uvoľnenie tela v harmonickom spojení kúpeľných a wellness procedúr. Kúpele Trenčianske Teplice boli prvými kúpeľmi, ktoré prišli s nápadom vytvoriť špeciálny pobyt, nielen pre pacientov po prekonaní ochorenia COVID-19, ale aj pre zdravotníkov po záťažovej dobe počas pandémie.

V poslednej kategórií TOP za Trenčiansky kraj, zariadenie prístupné pre ŤZP, udelila porota ocenenie Hotelu Panorama v Trenčianskych Tepliciach. Štvorhviezdičkový hotel ponúka široké portfólio služieb. Medzi tie základné patria okrem komfortného ubytovania, reštaurácie, lobby baru a vynikajúceho wellness aj starostlivosť o hostí so zdravotným postihnutím.

Súčasťou ocenení je aj kategória TOP Gastro. O jej víťazovi však nerozhoduje odborná komisia. Možnosť rozhodnúť každoročne dostane široká verejnosť v online hlasovaní, ktoré prebieha v decembri. V aktuálnom ročníku sa víťazom s najvyšším počtom hlasov sa stala reštaurácia Alej v Bojniciach s celkovým počtom 191 hlasov.