Chata Bradlo, Mohyla M. R. Štefánika

Chata Bradlo, Mohyla M. R. Štefánika

Vysoko nad mestečkom Brezová pod Bradlom sa týči majestátna Mohyla Milana Rastislava Štefánika.

Oáza pokoja a histórie pod Mohylou M. R. Štefánika

Len kúsok pod ňou nájdete útulnú Chatu Bradlo, ktorá ponúka oddych, občerstvenie a dokonca aj kus histórie.

Chata Bradlo, Mohyla M. R. Štefánika
Chata Bradlo, Mohyla M. R. Štefánika

Občerstvenie a oddych v lone prírody

Chata Bradlo je otvorená takmer každý deň počas sezóny a cez víkendy mimo nej. Ponúka široký sortiment nápojov od tradičných nealkoholických až po remeselné pivá, limonády a drinky. Pre maškrtné jazýčky sú pripravené chutné koláčiky a vždy aj niečo pod zub. Po náročnom výstupe alebo cyklistike je to ideálne miesto na oddych a načerpanie nových síl.

Raj pre cyklistov a turistov

Cyklisti si na Chate Bradlo prídu na svoje. Okrem občerstvenia tu nájdu aj “minidielňu” na údržbu svojich bicyklov. Chata leží priamo na trase Cesty SNP, ktorá vedie naprieč celým Slovenskom. V prípade núdze môžu unavení turista prenocovať na terase a prečkať nepriaznivé počasie. Necelých 20 metrov od chaty sa nachádza aj studnička s pitnou vodou.

Chata Bradlo, Mohyla M. R. Štefánika
Chata Bradlo, Mohyla M. R. Štefánika

Podujatia a súťaže

Majitelia chaty sú veľmi ústretový a často tu organizujú rôzne podujatia. Jedným z najvýznamnejších je Časovka na Bradlo, venovaná rodákovi z Brezovej a vášnivému cyklistovi Jánovi Noskovi. Súťaží sa v troch kategóriách: cestná časovka, MTB časovka a e-bike MTB časovka. Štartuje sa priamo v meste Brezová pod Bradlom a cieľ je pri Mohyle M. R. Štefánika. V minulosti sa tu konali aj obľúbené Filmové noci na Bradle.

Časovka na Bradlo, Chata Bradlo, Mohyla M. R. Štefánika
Časovka na Bradlo

Chata Bradlo – útulné miesto pod mohylou

Chata Bradlo je miestom, kde sa snúbi história so súčasnosťou. Ak hľadáte útulné miesto s neopakovateľnou atmosférou, Chata Bradlo je pre vás tou správnou voľbou.

Kontakt

Email: info@chatabradlo.sk

www.chatabradlo.sk