Nahrávam Udalosti

« Všetky Udalosti

Medzinárodný folklórny festival MYJAVA 2024

19. júna23. júna

Medzinárodný folklórny festival MYJAVA 2024

Už 64. ročník Medzinárodného folklórneho festivalu MYJAVA 2024 privíta svojich návštevníkov v termíne od 19. do 23. júna 2024.

Etnická rozmanitosť nového ročníka

Farebnosť a použité motívy ideového plagátu festivalu zrkadlia tému etnickej rozmanitosti nového ročníka. Ten bude vo svojich hudobných a tematických programoch a tiež niektorých pásmach v Mestečku MY-A-VY zameraný práve na národnosti a etniká na Slovensku.

Samozrejme, v pestrej mozaike tradičnej kultúry nebudú chýbať ani domáce kolektívy a telesá zo západného Slovenska. Vybranú tému bude odrážať aj výber zahraničných súborov. Tie organizátori pozývajú práve z krajín, ktoré majú na Slovensku menšinové zastúpenie.

Slovensko bolo a je krajinou na križovatke kultúr

V minulosti cez jeho územie prechádzali mnohé významné obchodné cesty, po ktorých sem prúdili nové tovary, poznatky, vedomosti, ale aj ľudia samotní. Za kultúrnou rozmanitosťou našej krajiny stojí aj fakt, že sa tu stretajú kultúry hôr a nížin, či východu a západu.

Navyše práve Uhorsko bolo v minulosti tým štátom, ktorý prichýlil ľudí vyháňaných z ostatných častí Európy a pozýval na svoje územie obyvateľov iných kráľovstiev. Po celé stáročia tu vedľa seba žili Slováci, Maďari, Nemci, Rusíni, Židia, Rómovia, Chorváti, neskôr Bulhari a ďalší. V období socializmu pribudli Vietnamci alebo Kubánci. Dnes vo väčšej miere Ukrajinci či Srbi a ľudia z rôznych kútov sveta zasiahnutých krízami.

Kultúra na Slovensku je pestrá

Kultúra na Slovensku je pestrá. Má obrovské množstvo farieb, chutí, vôní a zvukov. A tie budeme môcť “ochutnávať” práve na myjavskom festivale v júni tohto roka. Už teraz vás na toto významné podujatie srdečne pozývame!

Medzinárodný folklórny festival MYJAVA 2024

Medzinárodný folklórny festival MYJAVA 2024

Podrobnosti

Začiatok:
19. júna
Koniec:
23. júna
Udalosť Kategória:
Udalosť Značky:
,

Organizátor

Mesto Myjava
Dokončené
+421 34 6907 210
Email
festival@mffmyjava.sk
View Organizátor Website

Miesto udalosti

Námestie M.R. Štefánika, Myjava
Námestie M.R. Štefánika
Myjava, 907 14
+ Google Mapy